2 309,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 181161304
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Matsalsstol Octavia Konstläder"
Trendig och bekväm - matstolen Octavia!
En fin och modern form gör matstolen Octavia till en riktig blickfångare. Förutom sitt moderna utseende imponerar stolen med sitt komfortabla säte i form av en tjockt vadderad fåtölj. Stolen har även bekvämt armstöd som gör att du sitter komfortabel hela kvällen.
Stolens klädsel i slitstarkt konstläder samt underredet i metall finns i många olika färger. Matcha ihop din favorita stol.
Mått:
Total höjd: 78 cm
Total bredd: 67 cm
Totalt djup: 63 cm
Sitthöjd: 49 cm
Sittyta (BxD): 41 x 38 cm
Höjd ryggstöd: 29 cm
Max. belastning: 180 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Hög sittkomfort tack vare ryggstödet
- Sits och ryggstöd med komfortabelt vadderad stoppning
Underrede:
- Material: metall
- Med fyra ben
- Golvskydd under benen
Detaljer:
- Modern design möter optimal komfort
- Slitstark och lättskött klädsel
- Säker och stabil
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Dieser moderne Loungesessel verleiht jedem Raum einen exklusiven Look. Das ansprechende Design lässt sich gut mit anderen Einrichtungsgegenständen kombinieren und fügt sich harmonisch in jeden Raum ein.
Der sesselförmige mit Kunstleder bezogene Sitz bietet einen hohen Sitzkomfort. Der Polsterstuhl ist durch das robuste Gestell aus Edelstahl oder Metall äußerst standsicher.
Ca. Maße dieses Modells: Gesamtbreite: 67 cm | Gesamttiefe: 63 cm | Gesamthöhe: 78 cm | Sitzhöhe: 49 cm | Sitzfläche (BxT): 41 x 38 cm. Der Sessel ist wahlweise baugleich als Barhocker erhältlich: CLP Barhocker Damaso.
Octavia ist ein Stuhl für jeden Raum. Funktional und elegant. Ein wahrer Hingucker. Wählen Sie eine passende Sitzfarbe und holen Sie sich dieses Schmuckstück nach Hause.
Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu elf Sitzfarben: schwarz, braun, creme, blau, grau, grün, hellbraun, lila, orange, rot, weiß. Es stehen drei Gestellfarben (edelstahl, schwarz-matt, weiß-matt) zur Verfügung.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 64 cm |
|---|---|
| Belastning: | 130 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Inklusive pall: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 49 cm |
| Möbelyta: | Sydd (Knapp) |
| Nackstöd finns: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 29 cm |
| Sitsdjup: | 63 cm |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 49 cm |
| Sätesyta (BxD): | 41 x 38 cm |
| Total bredd: | 67 cm |
| Total höjd: | 78 cm |
| Totalt djup: | 63 cm |
| Typ av möbler: | Fåtölj (för inomhusbruk) |
| Typ av ryggstöd: | Ej justerbart |
| Typ underrede: | Ram |
| Uppresningshjälp: | nej |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 13 |
| sitthöjd: | 49 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastbar upp till 130 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningarna.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningarna.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








