Matstol Borneo V2 Sammet Färg: rosa | Färg på ramen: valnöt
1 179,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Matstol Borneo V2 Sammet"
Matstol Borneo
Denna enkla men tilltalande matsalsstol passar perfekt till väntrum, reception, mottagning, kontor samt hemmet. Den bjuder på en spännande materialblandning av sammet och trä samt optimal sittkomfort.
Komfortabelt stoppad sittdyna med klädsel i tyg ger bra sittkomfort även under längre tid. Underredet med fyra ben tillverkat av trä är stabil och säker. Ser dessutom stiligt och snyggt ut.
Passar utmärkt till moderna och trendiga inredningsstilar.
Dessa besöksstolar är också lämpliga för användning inom gastronomin, tack vare sin hög kvalitet och hållbarhet. Du kan välja mellan olika färger av underrede samt material och färg av sittdelen.
Mått:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 48 cm
Totalt djup: 55 cm
Sitthöjd: 47 cm
Höjd ryggstöd: 39 cm
Sittyta: 48 x 42 cm
Höjd ryggstöd: 39 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Klädsel: sammet (100% polyester)
- Sittyta med bekvämt stoppad dyna
- Optimal sittposition tack vare ryggstödet
Underrede:
- Material: hårdträ
- Stabilt underrede med fyra ben
- Bra stabilitet
Detaljer:
- Intressant materialblandning av tyg och trä
- Stabil konstruktion och slitstark klädsel
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | valnöt |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Sammet |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 47 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 39 cm |
| Serienname: | Borneo |
| Sitsdjup: | 42 cm |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 48 x 42 cm |
| Total bredd: | 48 cm |
| Total höjd: | 84 cm |
| Totalt djup: | 55 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | nej |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 47 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är ingen leksak.
- Var noga med att följa uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.





