Matstol Laval Konstläder Square Färg: grå | Färg på ramen: natura
1 119,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 152297408
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Helt vadderad och klädd i konstläder.
- Stativ i ek- eller bokträ.
- Total HxBxD: 83,5 x 47,5 x 53,5 cm. Sits höjd: 48 cm.
- Hög sittkomfort tack vare mjuk stoppning.
- Modernt skandinavisk design.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Matstol Laval Konstläder Square"
Matstol Laval Konstläder Square
Stolen Laval imponerar med sin bekväma sittpositionen och bekvämt stoppad klädsel i lättskött konstläder samt en modern look med runda, behagliga former. Med många olika färgalternativ blir stolen till en visuell höjdpunkt i varje vardagsrum. Metallunderredet och 4-ben av bokträ eller ek garanterar säkerhet och hållbarhet.
Mått:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 48 cm
Totalt djup: 56 cm
Sitthöjd: 48 cm
Sittyta (BxD): 48 x 42 cm
Höjd ryggstöd: 45 cm
Max. belastning: 120 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd med komfortabel stoppning
- Komfortabel sittposition tack vare ryggstödet
Underrede:
- Material: massivträ (bok / ek)
- Stabilt underrede med fyra, fyrkantiga ben
Detaljer:
- Modern, funktionell formgivning
- Lättskötta ytor
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Den här moderna besöksstolen ger varje rum en exklusiv look. Det tidlösa och moderna designen passar perfekt i alla olika miljöer.
Sitskålen klädd i konstläder är vadderad på sitt- och ryggområdet, vilket gör det bekvämt att sitta under längre perioder.
Dessutom är matsalsstolen särskilt lättskött tack vare de använda materialen.
Stolbenen är gjorda av massivt trä för stabilitet och hållbarhet. Välj önskad färg: vit, svart, röd, lila, grön, grå, gul, creme, brun, blå.
Ungefärliga mått: Totala höjden: 83,5 cm | Total bredd: 47,5 cm | Total djup: 55,5 cm | Sitt höjd: 47,5 cm | Sitt yta (BxD): 47,5 x 42 cm | Ryggstöd höjd: 44,5 cm | Vikt: 6 kg
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 44,5 cm |
| Serienname: | Laval |
| Sitsdjup: | 42 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 48 x 42 cm |
| Total bredd: | 47,5 cm |
| Total höjd: | 83,5 cm |
| Totalt djup: | 55,5 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placerings- och skötselanvisningarna.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placerings- och skötselanvisningarna.
- Använd endast denna artikel inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de




