1 089,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 17469002
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Matstol Peking Konstläder"
Matsalsstol Peking
Design Matsalsstol Peking är en komfortabel, gedigen och samtidigt stilfull sittplats. Denna matstol är den perfekta kompletteringen till moderna, trendiga heminredningar.
Sittytan är ganska bred och generös och det höga ryggstödet ger utmärkt sittkomfort även under längre tid. Sits med bekvämt stoppad dyna. Klädsel av fint, slitstarkt konstläder med dekorativa sömmar. De utsökta materialen är ganska lättskötta och slitstarka. Denna matsalsstol är steglöst höjdjusterbar samt snurrbar i 360 grader.
En praktisk och flexibel stol!
Mått:
Total höjd: 90 - 104 cm
Total bredd: 43 cm
Totalt djup: 56 cm
Sitthöjd: 40 - 54 cm
Sittyta (BxD): 43 x 41 cm
Höjd ryggstöd: 50 cm
Max. belastning: 110 kg
Sits:
- Klädsel: konstläder (100% polyuretan)
- Sits och ryggstöd med bekväm stoppning
- Stiligt vadderad klädsel
Underrede:
- Material: förkromad metall
- Trumpetfot med golvskydd
Detaljer:
- Snurrbar sits i 360 grader
- Steglöst höjdjusterbar
- Stabil konstruktion och slitsark klädsel
- Komfortabelt sittande under flera timmar
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Dieser moderne Esszimmerstuhl fügt sich durch das schlichte Design harmonisch in nahezu jeden Einrichtungsstil ein. Der Stuhl verfügt über eine 360° drehbare Sitzfläche und ist stufenlos höhenverstellbar.
Das solide Metallgestell in Chrom-Optik sorgt für einen sicheren Stand und wirkt dank des Trompetenfußes besonders elegant. Die breite Sitzfläche und die hohe Rückenlehne sorgen für hohen Sitzkomfort.
Ca. Abmessungen: Gesamthöhe: 90 - 104 cm | Gesamtbreite: 43 cm | Gesamttiefe: 56 cm | Sitzhöhe: 40 - 54 cm | Sitztiefe: 41 cm | Sitzbreite: 43 cm | Höhe Rückenlehne: 50 cm | Teller: 41 cm
Der Kunstlederbezug ist besonders strapazierfähig und mühlelos zu reinigen. Sie können den Sitz mit einem milden Reinigungsmittel und einem feuchten Tuch abwischen.
Dieses Modell ist in bis zu zwölf Farben erhältlich. Suchen Sie sich Ihren persönlichen Favoriten aus unserem Sortiment aus: schwarz, grau, weiß, braun, rot, lila, orange, blau, grün, pink, gelb, creme.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 110 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | kromad metall |
| Maximal sitthöjd: | 54 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 50 cm |
| Sitsdjup: | 41 cm |
| Säteshöjd Min: | 40 cm |
| Sätesyta (BxD): | 43 x 41 cm |
| Total bredd: | 43 cm |
| Total höjd: | 90 - 104 cm |
| Totalt djup: | 56 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 7 |
| sitthöjd: | 40 - 54 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera bruks- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av instruerad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera bruks- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av instruerad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de










