1 199,00 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Produktnyheter
- Sitsen är tillverkad av robust plast.
- Sitsdyna i konstläder.
- Total HxBxD: 84 x 48 x 56 cm. Sitthöjd: 48 cm.
- Underrede av ek eller bok.
- Ram utrustad med golvskydd.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Matstol Troyes Snurrbar Plast Round"
Matstol Troyes Plast Round
Den här matstolen ger alla rum ett exklusivt utseende. Den bekväma stolen imponerar inte bara med sin design, utan också med den fina och högkvalitativa materialblandningen av plast, konstläder och trä.
Det höga ryggstödet i plast och den sköna, stoppade sittdynan i konstläder samt den snurrbara sitsen gör att du sitter bekväm även i många timmar. Underredet med rund 4-ben konstruktion är tillverkat av trä.
De här stolarna passar utmärkt till vänterum, mässor, restaurang, café samt i hemmet.
Kombiniera själv din favorit Troyes stol. Välj mellan olika färger på underrede och sittdelen.
Mått:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 48 cm
Totalt djup: 56 cm
Sitthöjd: 48 cm
Sittyta (BxT): 48 x 42 cm
Höjd ryggstöd: 45 cm
Max. belastning: 120 kg
Vikt: 6 kg
Sits:
- Material: plast, konstläder (100% polyuretan)
- Sittyta med komfortabel dyna
- Komfortabel sittposition tack vare ryggstödet
- Snurrbar sits i 360 grader
Underrede:
- Material: massivträ (hårdträ)
- Stabilt underrede med fyra ben
Detaljer:
- Modern design möter optimal komfort
- Skön materialblandning
- Stabil konstruktion och slitstark klädsel
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas ay använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | vit |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | plast |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 45 cm |
| Serienname: | Troyes |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 42 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 48 x 42 cm |
| Total bredd: | 48 cm |
| Total höjd: | 84 cm |
| Totalt djup: | 56 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.





