Metallbarstol Mason Färg: guld
1 029,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 102603782
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Industriell stil passar varje bar
- Enkel montering utan kvalitetsförlust
- Långvarigt golvskydd för inomhusbruk
- Naturlig färg för en harmonisk miljö
- Robust och bekväm för mångsidig användning Please feel free to reach out if you need further adjustments or have more precise requirements for SEO terms or localization aspects.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Metallbarstol Mason"
Barstol Mason
Den moderna industristilen hos Mason barstol är den perfekta kompletteringen till varje kök eller bar. Med sin eleganta ramfärg och robusta metallkonstruktion ger den tidlös elegans och stabilitet.
Bekvämt sittande: Tack vare det integrerade fotstödet och det ergonomiska 19 cm höga ryggstödet erbjuder denna barstol ett behagligt sittkomfort även under längre perioder. De integrerade golvskydden skyddar ditt golv pålitligt.
Enkel hantering: Mason barstol levereras omonterad, vilket gör monteringen enkel och transporten säker och bekväm. Med en bärförmåga på upp till 150 kg är den idealisk för användning i gastronomi eller hemma.
Sätt accenter: Oavsett om den står vid köksdisken eller hemmabaren ger denna barstol varje rum en elegant, modern touch.
Detaljer:
Sitthöjd: 77 cm
Ryggstödshöjd: 19 cm
Max. bärförmåga: 150 kg
Materialkomposition: 100 % metall
Ram:
Material: Metall
Med fotstöd och golvskydd
Den moderna industristilen hos Mason barstol är den perfekta kompletteringen till varje kök eller bar. Med sin eleganta ramfärg och robusta metallkonstruktion ger den tidlös elegans och stabilitet.
Bekvämt sittande: Tack vare det integrerade fotstödet och det ergonomiska 19 cm höga ryggstödet erbjuder denna barstol ett behagligt sittkomfort även under längre perioder. De integrerade golvskydden skyddar ditt golv pålitligt.
Enkel hantering: Mason barstol levereras omonterad, vilket gör monteringen enkel och transporten säker och bekväm. Med en bärförmåga på upp till 150 kg är den idealisk för användning i gastronomi eller hemma.
Sätt accenter: Oavsett om den står vid köksdisken eller hemmabaren ger denna barstol varje rum en elegant, modern touch.
Detaljer:
Sitthöjd: 77 cm
Ryggstödshöjd: 19 cm
Max. bärförmåga: 150 kg
Materialkomposition: 100 % metall
Ram:
Material: Metall
Med fotstöd och golvskydd
Vår 5-stjärnprodukt för dig
HUVUDMATERIAL, STIL: Barstolen imponerar med en industrilook och ett robust metallstativ som garanterar lång livslängd. Perfekt för modern gastronomi.
LEVERANSTILLSTÅND, MONTERING: Levereras omonterad och kan snabbt och enkelt monteras utan att förlora stabilitet. Idealisk för enkel hantering.
GOLVKYDD: Tack vare integrerade golvskydd skyddas golvet pålitligt mot repor - perfekt för användning i starkt trafikerade områden.
NATURLIG RAMFÄRG: Ramen ger barstolen en varm och inbjudande karaktär, som optimalt passar in i varje modern miljö.
BÄRFÖRMÅGA OCH KOMFORT: Med en bärförmåga upp till 150 kg erbjuder stolen både stabilitet och komfort för vuxna användare, med förhöjt ryggstöd och fotstöd.
Egenskaper
| Belastning: | 150 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | metall |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | metall |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 77 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 19 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Mason |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 43 cm |
| Säteshöjd Min: | 77 cm |
| Sätesyta (BxD): | 30 x 30 cm |
| Total bredd: | 44 cm |
| Total höjd: | 96 cm |
| Totalt djup: | 43 cm |
| Vadderat säte: | nej |
| Vikt ( Kg ): | 5 |
| sitthöjd: | 77 cm |
| Stil: | Industriell stil |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de






















