929,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 1 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 319478
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Sätesskal i plast, konstläder, sammet eller tyg
- Sitsen är behagligt stoppad.
- Ungefärliga mått (plast): BxHxD: 48 x 87 x 58 cm
- Ungefärliga mått (konstläder, tyg, sammet): BxHxD:49 x 87,5
- Ram av trä I Bekväm sittställning tack vare ryggstödet.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Ordförande Luna"
Besökarstol Luna
Denna bekväma stol imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper, utan också med sin spännande materialmix. Sittskalet finns i robust plast med konstläderklädsel, helt i sammet, plast eller helt i tyg. Sitsen gör det möjligt att sitta bekvämt även under en längre tid. På den 4-beniga basen av trä står den här besöksstolen bra vid alla tillfällen.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan / 100 % polypropylen / 100 % polyester
Ca. Mått (plast):
Totalhöjd: 87 cm
Totalbredd: 48 cm
Totaldjup: 58 cm
Ryggstödets höjd: 40,5 cm
Sittyta (BxD): 44 x 44 cm
Sitthöjd: 47 cm
Vikt: 6,5 kg
Belastningskapacitet: 136 kg
Ca. Mått (konstläder, tyg, sammet):
Total höjd: 87,5 cm
Total bredd: 49 cm
Total djup: 58 cm
Ryggstödets höjd: 41 cm
Sittyta (BxD): 42,5 x 44 cm
Sitthöjd: 47 cm
Vikt: 6,8 kg
Lastkapacitet: 136 kg
Säte:
Material: plast med läderimitation
Material: plast
Material: tyg
Material: sammet
Säteyta behagligt vadderad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Hårdträ (bok)
Stabilt fyrbent stativ
Särskilda egenskaper:
Spännande materialblandning
Stabil konstruktion och slitstarkt överdrag
Bekvämt sittande även efter flera timmar
Vårdnadsinstruktioner:
Sug bara bort lätt smuts eller rengör med en fuktig trasa
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
.
Denna bekväma stol imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper, utan också med sin spännande materialmix. Sittskalet finns i robust plast med konstläderklädsel, helt i sammet, plast eller helt i tyg. Sitsen gör det möjligt att sitta bekvämt även under en längre tid. På den 4-beniga basen av trä står den här besöksstolen bra vid alla tillfällen.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan / 100 % polypropylen / 100 % polyester
Ca. Mått (plast):
Totalhöjd: 87 cm
Totalbredd: 48 cm
Totaldjup: 58 cm
Ryggstödets höjd: 40,5 cm
Sittyta (BxD): 44 x 44 cm
Sitthöjd: 47 cm
Vikt: 6,5 kg
Belastningskapacitet: 136 kg
Ca. Mått (konstläder, tyg, sammet):
Total höjd: 87,5 cm
Total bredd: 49 cm
Total djup: 58 cm
Ryggstödets höjd: 41 cm
Sittyta (BxD): 42,5 x 44 cm
Sitthöjd: 47 cm
Vikt: 6,8 kg
Lastkapacitet: 136 kg
Säte:
Material: plast med läderimitation
Material: plast
Material: tyg
Material: sammet
Säteyta behagligt vadderad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Hårdträ (bok)
Stabilt fyrbent stativ
Särskilda egenskaper:
Spännande materialblandning
Stabil konstruktion och slitstarkt överdrag
Bekvämt sittande även efter flera timmar
Vårdnadsinstruktioner:
Sug bara bort lätt smuts eller rengör med en fuktig trasa
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Sittskålen finns i robust plast med konstläderklädsel, helt i sammet, plast eller helt i tyg. Sitsen gör det möjligt att sitta bekvämt även under en längre tid.
Den här besöksstolen med fyra ben i trä ser bra ut vid alla tillfällen.
Ungefärliga mått (plast): I Total höjd: 87 cm I Total bredd: 48 cm I Totalt djup: 58 cm I Höjd ryggstöd: 40,5 cm I Sittbredd: 44 cm I Sitthöjd: 47 cm I Vikt: 6,5 kg
Ungefärliga mått (konstläder, tyg, sammet): I Total höjd: 87,5 cm I Total bredd: 49 cm I Totalt djup: 58 cm I Höjd ryggstöd: 41 cm I Sitsbredd: 44 cm I Sitshöjd: 47 cm I Vikt: 6,5 kg
Ram av trä I Bekväm sittställning tack vare ryggstödet.
Egenskaper
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
|---|---|
| Belastning: | 136 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Sammet |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 47 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 41 cm |
| Serienname: | Luna |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 42,5 cm |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Total bredd: | 49 cm |
| Total höjd: | 87,5 cm |
| Totalt djup: | 58 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 47 |
| Stil: | Modern |
Datablad
0
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 136 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är ingen leksak.
- Observera användar- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är ingen leksak.
- Observera användar- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de

















