689,90 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 305583
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Pall Augsburg Konstläder"
Arbetsstol Augsburg - bekväm med ökad rörlighet!
Arbetsstolen Augsburg är en bekväm sittplats idealisk för läkarmottagning, massage- och skönhetssalonger.
Komfortabelt sittande med individuellt justerbar sitshöjd på det roterande undrredet i robust metall. Du kan röra dig runt i rummet med denna stol och arbeta mer flexibelt. Ergonomisk sadelstol som hjälper dig att hitta en korrekt och avslappnad sittställning.
Stolen har en lättskött klädsel i konstläder. Det robusta metall underredet står stabilt på fem lättgående hjul som passar både hårda och heltäckande mattor.
Mått:
Total höjd: 46 - 58 cm
Sitthöjd: 46 - 58 cm
Bredd: 54 cm
Djup: 54 cm
Sittyta: 35 x 30 cm
Vikt: 5 kg
Sits:
- Klädsel: finaste konstläder (100% polyuretan)
- Sittyta med komfortabel dyna
- Höjdjusterbar och snurrbar
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- 5 lättrullande hjul
- Lång livslängd
Detaljer:
- Robust konstruktion och slitstark klädsel
- Snurrbar sits i 360 grader
- Komfortabelt sittande i flera timmar
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Augsburg ist ein bequemer und pflegeleichter Sitzhocker mit Leichtlaufrollen. Das schlichte Design und die praktischen Eigenschaften des Rollhockers überzeugen im beruflichen Umfeld und auch zu Hause.
Die Sitzfläche ist in der Höhe individuell anpassbar und der Hocker ist drehbar. Zudem ist der Sattelsitz angenehm gepolstert und der Kunstlederbezug ist besonders pflegeleicht.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 46 - 58 cm I Gesamtbreite: 54 cm I Gesamttiefe: 54 cm I Sitzhöhe: 46 - 58 cm I Sitzfläche (BxT): 35 x 30 cm I Gewicht:5 kg
Das Fußkreuz aus Metall in Chrom-Optik ist stabil und mit Kunststoff-Leichtlaufrollen ausgestattet. Die Laufrollen sind sowohl für Teppichböden, als auch für Parkett und Laminat geeignet.
Für jeden Geschmack gibt es den richtigen Drehocker und er bietet alles was man sich für ein komfortables Arbeiten wünscht. Wählen Sie aus bis zu drei verschiedenen Farben:grau, schwarz oder weiß.
Egenskaper
| Armstöd justerbara: | nej |
|---|---|
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 58 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Augsburg |
| Sitsdjup: | 54 cm |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Sätesyta (BxD): | 35 x 30 cm |
| Total bredd: | 54 cm |
| Total höjd: | 46 - 58 cm |
| Totalt djup: | 54 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej lutningsbar |
| Typ av stol: | Arbetspall |
| Vikt ( Kg ): | 5 |
| sitthöjd: | 46 - 58 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
0
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 115 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera placeringen och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera placeringen och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de







