Set med 2 barstolar Linus Färg: svart | Grundläggande material: Tyg
1 599,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 322367
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Bekväm stoppning på sits och ryggstöd
- Steglöst höj- och sänkbar (sitthöjd 83?107 cm)
- Valfri med quiltat tyg, sammet eller konstläderöverdrag
- - Ram av matt svart metall, fullt roterbar
- Mått (B x H x D): 48 x 83-107 x 54 cm, Sitt. höjd: 59-83 cm
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set med 2 barstolar Linus"
Set med 2 Linus barstolar
Setetet med 2 barstolar Linus är ett riktigt blickfång med sitt vertikala quiltade mönster. I kombination med de olika, ganska neutrala färgerna och den mattsvarta metallramen passar de här pallarna perfekt in i modernt inredda rum.
Tidigare har de här barstolarna poängterat med hög sittkomfort. Sittskalen är behagligt vadderade och avlastar det nedre ryggområdet. Fötterna kan placeras på fotstöden. Tack vare gaslyften kan sitshöjden justeras steglöst och snabbt. Svängstolarna kan utan tvekan belastas med upp till 135 kilo.
Denna pallmodell finns med tre olika, robusta och lättskötta klädselstyper: du kan välja mellan en klädsel av tyg, sammet eller konstläder. Känsliga golv kommer förresten inte att skadas av metallramen, eftersom den är utrustad med golvskydd.
Materialsammansättning: 100 % polyester (tyg och sammet), 100 % polyuretan (konstläder)
Detaljer:
Totalhöjd: 83 - 107 cm
Totalbredd: 48 cm
Totaldjup: 54 cm
Sätehöjd: 58 - 83 cm
Säteyta (B x D): 48 x 39 cm
Ryggstödets höjd: 31 cm
Max. Lastkapacitet: 135 kg
Vikt: 8 kg
Setetet med 2 barstolar Linus är ett riktigt blickfång med sitt vertikala quiltade mönster. I kombination med de olika, ganska neutrala färgerna och den mattsvarta metallramen passar de här pallarna perfekt in i modernt inredda rum.
Tidigare har de här barstolarna poängterat med hög sittkomfort. Sittskalen är behagligt vadderade och avlastar det nedre ryggområdet. Fötterna kan placeras på fotstöden. Tack vare gaslyften kan sitshöjden justeras steglöst och snabbt. Svängstolarna kan utan tvekan belastas med upp till 135 kilo.
Denna pallmodell finns med tre olika, robusta och lättskötta klädselstyper: du kan välja mellan en klädsel av tyg, sammet eller konstläder. Känsliga golv kommer förresten inte att skadas av metallramen, eftersom den är utrustad med golvskydd.
Materialsammansättning: 100 % polyester (tyg och sammet), 100 % polyuretan (konstläder)
Detaljer:
Totalhöjd: 83 - 107 cm
Totalbredd: 48 cm
Totaldjup: 54 cm
Sätehöjd: 58 - 83 cm
Säteyta (B x D): 48 x 39 cm
Ryggstödets höjd: 31 cm
Max. Lastkapacitet: 135 kg
Vikt: 8 kg
Vår 5-stjärnprodukt för dig
BEKVÄM: 2x Barstolar med stoppad sits och ryggstöd för ländryggsstöd. Benen kan vila på fotstödet på ramen.
JUSTERBAR HÖJD: Med hjälp av gaslyft kan höjden enkelt justeras steglöst via en spak, sitt höjd justeras från 83 till 107 cm.
MODERN: Barstolar i modern och samtida design. Välj mellan eleganta sitsar i tyg, sammet eller konstläder. Finns i stilsäkra färger.
MATERIAL: Ramen är av matt svart metall, justerbar i höjd och 360 grader roterbar. Barstolarna skonar golv och skadar inte känsliga ytor.
DETALJER: Mått (B x H x D) = 48 x 83 - 107 x 54 | Sitsens höjd = 58 - 83 cm | Sittdyna (B x D) = 48 x 39 cm | Ryggstödets höjd = 31 cm | Max. belastning = 135 kg | Vikt = 8 kg
Egenskaper
| Belastning: | 135 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart matt |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 83 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 31 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Linus |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 39 cm |
| Säteshöjd Min: | 59 cm |
| Total bredd: | 48 cm |
| Total höjd: | 83 - 107 cm |
| Totalt djup: | 54 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 8 |
| sitthöjd: | 59 - 83 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningar.
- Använd endast denna produkt inomhus.
- Denna produkt är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningar.
- Använd endast denna produkt inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de
















