Set med 2 barstolar Olinda tyg Färg: grå | Färg på ramen: svart
1 569,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 320250
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Barstolar med tygklädsel och svängda ryggstöd
- Steglöst höjdjusterbara barstolar (sitthöjd 58 - 78 cm)
- Bekvämt tack vare ryggstöd och sätesklädsel
- Robusta kontorsstolar kan säkert bära laster på upp till 120
- Golvskydd under karmarna skyddar känsliga golv
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set med 2 barstolar Olinda tyg"
Set om 2 Olinda barstolar tygklädsel
Setet om två Olinda barstolar förkroppsligar tidlös elegans och modern komfort. Tygöverdragen ger en modern känsla och erbjuder också en trevlig sittupplevelse.
Barstolarna är steglöst höjdjusterbara, så att sitthöjden kan ställas in mellan 58 och 78 cm. Detta gör pallarna mångsidiga för användning vid olika bords- eller diskhöjder.
Med sina svängda ryggstöd erbjuder stolarna bekvämt stöd, särskilt för nedre delen av ryggen. De robusta metallramarna med fotstöd garanterar stabilitet och en lastkapacitet på upp till 120 kg. Golvskydd skyddar golvet från repor.
Detaljer:
Total höjd: 77 - 97 cm
Total bredd: 52 cm
Totalt djup: 47 cm
Sitthöjd: 58 - 78 cm
Sittyta (B x D): 39 x 40 cm
Ryggstödets höjd: 19 cm
Fotstödets höjd: 17 - 37 cm
Max. Lastkapacitet: 120 kg
Vikt: 6 kg
Materialsammansättning: 100 % polyester
Leveransomfattning: 2 barstolar
Sits:
Höjdjusterbar och vridbar
Komfortabelt stoppad sits
Stomme:
Trumpetfötter inkl. golvskydd
Golvskydd
Golvskydd ingår. Golvskydd
Material: metall
Särskilda egenskaper:
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Lättskötta ytor
Stabil metallram
Skötselråd:
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Vi rekommenderar att du endast använder tvålvatten, vatten och en mjuk trasa för rengöring
Dammsug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör
Setet om två Olinda barstolar förkroppsligar tidlös elegans och modern komfort. Tygöverdragen ger en modern känsla och erbjuder också en trevlig sittupplevelse.
Barstolarna är steglöst höjdjusterbara, så att sitthöjden kan ställas in mellan 58 och 78 cm. Detta gör pallarna mångsidiga för användning vid olika bords- eller diskhöjder.
Med sina svängda ryggstöd erbjuder stolarna bekvämt stöd, särskilt för nedre delen av ryggen. De robusta metallramarna med fotstöd garanterar stabilitet och en lastkapacitet på upp till 120 kg. Golvskydd skyddar golvet från repor.
Detaljer:
Total höjd: 77 - 97 cm
Total bredd: 52 cm
Totalt djup: 47 cm
Sitthöjd: 58 - 78 cm
Sittyta (B x D): 39 x 40 cm
Ryggstödets höjd: 19 cm
Fotstödets höjd: 17 - 37 cm
Max. Lastkapacitet: 120 kg
Vikt: 6 kg
Materialsammansättning: 100 % polyester
Leveransomfattning: 2 barstolar
Sits:
Höjdjusterbar och vridbar
Komfortabelt stoppad sits
Stomme:
Trumpetfötter inkl. golvskydd
Golvskydd
Golvskydd ingår. Golvskydd
Material: metall
Särskilda egenskaper:
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Lättskötta ytor
Stabil metallram
Skötselråd:
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Vi rekommenderar att du endast använder tvålvatten, vatten och en mjuk trasa för rengöring
Dammsug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör
Vår 5-stjärnprodukt för dig
STYLISH: Olinda barstolar kombinerar elegans med modern känsla I de moderna tygklädslarna är lätta att rengöra och tillsammans med de svängda ryggstöden gör de stolarna till ett blickfång
FLEXIBEL: Barstolarnas stativ är steglöst justerbara i höjdled I detta innebär att stolarna med en sitthöjd på 58 till 78 cm enkelt och snabbt kan anpassas till olika bords- eller diskhöjder
KOMFORTABEL: Tillsammans med de svängda ryggstöden och sittklädseln är diskpallarna bekväma och ombonade I Ryggstöden ger stöd åt nedre delen av ryggen
STABILT: Metallramarna på bänkpallarna är stabila och robusta I bänkpallarna kan säkert bära laster på upp till 120 kg I perfekt för daglig användning i kök, barer etc.
SKONSAMT MOT GOLV: Skydd under barstolarnas runda fötter ger repskydd så att känsliga golv inte skadas I Ramarna har ett fotstöd för att avlasta benen
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 120 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 78 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 19 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Olinda |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 40 cm |
| Säteshöjd Min: | 58 cm |
| Total bredd: | 52 cm |
| Total höjd: | 77 - 97 cm |
| Totalt djup: | 47 cm |
| Vadderat säte: | Ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 58 - 78 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråd.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselråd.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








