Set med 2 stapelbara trädgårdsstolar Ares Färg: vit
1 979,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 6 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 318925
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set med 2 stapelbara trädgårdsstolar Ares"
2-Pack Ares Trädgårdsstolar
Ares trädgårdsstolar är gjorda av högkvalitativ, väderbeständig plast. De ser bra ut både inomhus och utomhus på terrassen eller balkongen. De använda materialen gör dem också UV-beständiga. Även frekvent och intensivt solljus får inte plasten att gulna eller blekna. Färgdjupet på stolarna förblir således intakt under lång tid.
Den stapelbara designen möjliggör också platsbesparande förvaring. Tack vare den böjda ryggstödet njuter du av en hög nivå av sittkomfort även utan stoppning. Utseendet på stapelstolarna är enkelt och rakt, vilket gör dem harmoniska i alla miljöer.
Staplingsstolarna har golvskydd under stolsbenen för att skydda känsliga ytor. Den fyrbenta ramen är stabil och säker. Irriterande monteringsarbete krävs inte med dessa stolar.
Materialkomposition: 100% Polypropylen
Detaljer:
Total höjd: 82 cm
Total bredd: 48 cm
Total djup: 58 cm
Sittområde (B x D): 43 x 44 cm
Sitthöjd: 45 cm
Ryggstödets höjd: 37 cm
Max. belastning: 160 kg
Vikt: 4 kg
Sittplats:
Material: Plast
Behaglig sittposition tack vare ryggstödet
Klar design
Ram:
Material: Plast
Stabil fyrbent ram
Lång livslängd
Speciella egenskaper:
Lämplig för utomhusbruk
Lättskötta ytor
Modernt utseende möter optimal komfort
Skötselanvisningar:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytor endast med lämpligt munstycke
Ares trädgårdsstolar är gjorda av högkvalitativ, väderbeständig plast. De ser bra ut både inomhus och utomhus på terrassen eller balkongen. De använda materialen gör dem också UV-beständiga. Även frekvent och intensivt solljus får inte plasten att gulna eller blekna. Färgdjupet på stolarna förblir således intakt under lång tid.
Den stapelbara designen möjliggör också platsbesparande förvaring. Tack vare den böjda ryggstödet njuter du av en hög nivå av sittkomfort även utan stoppning. Utseendet på stapelstolarna är enkelt och rakt, vilket gör dem harmoniska i alla miljöer.
Staplingsstolarna har golvskydd under stolsbenen för att skydda känsliga ytor. Den fyrbenta ramen är stabil och säker. Irriterande monteringsarbete krävs inte med dessa stolar.
Materialkomposition: 100% Polypropylen
Detaljer:
Total höjd: 82 cm
Total bredd: 48 cm
Total djup: 58 cm
Sittområde (B x D): 43 x 44 cm
Sitthöjd: 45 cm
Ryggstödets höjd: 37 cm
Max. belastning: 160 kg
Vikt: 4 kg
Sittplats:
Material: Plast
Behaglig sittposition tack vare ryggstödet
Klar design
Ram:
Material: Plast
Stabil fyrbent ram
Lång livslängd
Speciella egenskaper:
Lämplig för utomhusbruk
Lättskötta ytor
Modernt utseende möter optimal komfort
Skötselanvisningar:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullstrasa
Dammsug ytor endast med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Diese äußerst schicken und praktischen Stapelstühle passen mit ihrem modernen Look in jeden Wohnbereich. Die Küchenstühle sind vielseitig einsetzbar, hochwertig und robust.
Nicht nur im Wohn- oder Kinderzimmer sind diese Stühle eine erfrischende Abwechslung, auch im Garten oder auf der Terrasse können diese Kunststoffstühle dank des Materials Polypropylen ohne Bedenken genutzt werden.
Die Gartenstühle sind wasserabweisend und UV-Licht beständig und daher ideal für den Innen- und Außenbereich geeignet.
Wenn die Bistrostühle mal nicht benötigt werden, können sie platzsparend gelagert werden, da diese stapelbar sind. Zudem ist kein Zusammenbau nötig, weil die Balkonstühle montiert angeliefert werden.
Ca. Maße: Höhe: 82 cm I Breite: 48 cm I Tiefe: 58 cm I Sitzhöhe: 45 cm I Max. Belastbarkeit: 160 kg
Egenskaper
| Belastning: | 160 kg |
|---|---|
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Grundläggande material: | plast |
| Hopfällbar: | nej |
| Inklusive kudde: | nej |
| Materialets sammansättning: | plast |
| Material ram: | plast |
| Maximal sitthöjd: | 45 cm |
| Serienname: | Ares |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Staplingsbar: | ja |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Total bredd: | 48 cm |
| Total höjd: | 82 cm |
| Totalt djup: | 48 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej justerbart |
| Typ av trädgårdsstol: | Trädgårdsstol |
| Vikt ( Kg ): | 4 |
| Väderbeständig: | ja |
| sitthöjd: | 45 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal viktbelastning 160 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









