Set med 2 Tilde matstolar Färg: creme | Grundläggande material: Tyg
1 499,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Tillgänglig omedelbart
Tillgänglig
Artikelnummer: 318329
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Klädsel över säten och runda ryggstöd
- Klädselöverdrag i valfritt tyg, sammet eller manchester
- Robusta ramar av svart, pulverlackerad metall
- Vikt: 5 kg, matstolar kan belastas upp till max 150 kg
- Golvskydd förhindrar att känsliga golv repas
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set med 2 Tilde matstolar"
Set om 2 Tilde matstolar
Den här uppsättningen av två Tilde matstolar kombinerar hög sittkomfort med ett modernt och tidlöst utseende. Dessa stoppade stolar är därför ett utmärkt val för ditt matsalsbord, kök eller vardagsrum, men också för andra ändamål.
Den trevliga klädseln på sitsarna och ryggstöden är avgörande för en bekväm sittplats. Både sitsskalen och ryggstöden kan kläs i tyg, sammet eller manchester. Det eleganta quiltade mönstret skapar en iögonfallande effekt.
Den robusta fyrbenta ramen av svart, pulverlackerad metall utgör grunden för dessa matstolar. Detta innebär att Tilde-stolarna säkert kan bära belastningar på upp till 150 kg. Golvskydd förhindrar skador på känsliga golv.
Detaljer:
Total bredd: 45 cm
Total höjd: 84 cm
Totalt djup: 55 cm
Sitthöjd: 48 cm
Sittyta (B x D): 45 x 38 cm
Ryggstödets höjd: 36 cm
Max. Lastkapacitet: 150 kg
Vikt: 5 kg
Materialsammansättning: 100% polyester (tyg och sammet) / 75% bomull, 25% polyester (manchester)
Leveransomfattning: 2 Tilde matstolar
Sits:
Klädsel: tyg, sammet eller manchester
Ryggstöd och sitsar bekvämt stoppade
Komfortabel sittställning tack vare ryggstöd
Stativ:
Material: Svart metall
Stabil fyrbent ram med golvskydd
Säkert stativ
Särskilda egenskaper:
Modernt, tidlöst utseende möter hög komfort
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Tåligt och lättskött överdrag med vackert quiltat mönster
Skötselråd:
Torka av lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Den här uppsättningen av två Tilde matstolar kombinerar hög sittkomfort med ett modernt och tidlöst utseende. Dessa stoppade stolar är därför ett utmärkt val för ditt matsalsbord, kök eller vardagsrum, men också för andra ändamål.
Den trevliga klädseln på sitsarna och ryggstöden är avgörande för en bekväm sittplats. Både sitsskalen och ryggstöden kan kläs i tyg, sammet eller manchester. Det eleganta quiltade mönstret skapar en iögonfallande effekt.
Den robusta fyrbenta ramen av svart, pulverlackerad metall utgör grunden för dessa matstolar. Detta innebär att Tilde-stolarna säkert kan bära belastningar på upp till 150 kg. Golvskydd förhindrar skador på känsliga golv.
Detaljer:
Total bredd: 45 cm
Total höjd: 84 cm
Totalt djup: 55 cm
Sitthöjd: 48 cm
Sittyta (B x D): 45 x 38 cm
Ryggstödets höjd: 36 cm
Max. Lastkapacitet: 150 kg
Vikt: 5 kg
Materialsammansättning: 100% polyester (tyg och sammet) / 75% bomull, 25% polyester (manchester)
Leveransomfattning: 2 Tilde matstolar
Sits:
Klädsel: tyg, sammet eller manchester
Ryggstöd och sitsar bekvämt stoppade
Komfortabel sittställning tack vare ryggstöd
Stativ:
Material: Svart metall
Stabil fyrbent ram med golvskydd
Säkert stativ
Särskilda egenskaper:
Modernt, tidlöst utseende möter hög komfort
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Tåligt och lättskött överdrag med vackert quiltat mönster
Skötselråd:
Torka av lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
KOMFORTABEL: Den stoppade sitsen och det runda ryggstödet gör Tilde-matsstolarna särskilt bekväma I Ytorna imponerar också med sin behagligt mjuka känsla
MODERN: Matsalsstolar i modern och tidlös design I Köksstolarnas klädsel kan fås i tyg, sammet eller manchester I Stoppade stolar med modernt quiltat mönster I För matsal, kök etc.
MATERIAL: De robusta ramarna med fyra robusta ben är tillverkade av svart, pulverlackerad metall I Matstolarna kan säkert bära belastningar på upp till 150 kg
LÄTT ATT SKÖTA: Tack vare de använda materialen är dessa stolar särskilt lätta att rengöra I Lätt smuts kan helt enkelt torkas bort med en fuktig bomullsduk
GOLVSKYDD: Golvskydd under stolsbenen säkerställer att Tilde-matsstolarna inte skadar känsliga ytor
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 150 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 47 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 36 cm |
| Serienname: | Tilde |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 45 x 38 cm |
| Total bredd: | 45 cm |
| Total höjd: | 83 cm |
| Totalt djup: | 54 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | nej |
| Vikt ( Kg ): | 4 |
| sitthöjd: | 47 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 150 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera monterings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de








