Set med 4 stolar för besökare Toulouse Fabric Round Färg: grå | Färg på ramen: natura
3 029,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 320342
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set med 4 stolar för besökare Toulouse Fabric Round"
Set med 4 st besökare stolar Toulouse Fabric Round
Visitor Chairs Toulouse Fabric - Ge ditt besöksrum en ny look! Dessa besökarstolar ger varje rum ett exklusivt utseende. De bekväma stolarna imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper utan även med den spännande materialmixen av tyg och trä. Det höga ryggstödet och den behagliga och bekväma klädseln med tygöverdrag gör det möjligt att sitta bekvämt även under en längre tid. På den 4-beniga basen av trä ser dessa besöksstolar helt enkelt bra ut vid alla tillfällen.
Materialsammansättning: 100 % polyester
Ca. Mått:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 48 cm
Total djup: 56 cm
Sätehöjd: 48 cm
Säteyta (BxD): 48 x 42 cm
Ryggstödets höjd: 45 cm
Vikt: 6 kg
Säte:
Säteöverdrag: Tyg
Sittplats behagligt stoppad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Trä
Material: Trä
Stabil fyrbent ram
Solidt utförande
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Spännande materialblandning
Stabil konstruktion , slitstarkt överdrag
Påskjutningsanvisningar:
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
.
Visitor Chairs Toulouse Fabric - Ge ditt besöksrum en ny look! Dessa besökarstolar ger varje rum ett exklusivt utseende. De bekväma stolarna imponerar inte bara med sina utmärkta sittegenskaper utan även med den spännande materialmixen av tyg och trä. Det höga ryggstödet och den behagliga och bekväma klädseln med tygöverdrag gör det möjligt att sitta bekvämt även under en längre tid. På den 4-beniga basen av trä ser dessa besöksstolar helt enkelt bra ut vid alla tillfällen.
Materialsammansättning: 100 % polyester
Ca. Mått:
Total höjd: 84 cm
Total bredd: 48 cm
Total djup: 56 cm
Sätehöjd: 48 cm
Säteyta (BxD): 48 x 42 cm
Ryggstödets höjd: 45 cm
Vikt: 6 kg
Säte:
Säteöverdrag: Tyg
Sittplats behagligt stoppad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Ramen:
Material: Trä
Material: Trä
Stabil fyrbent ram
Solidt utförande
Särskilda egenskaper:
Modernt utseende möter optimal komfort
Spännande materialblandning
Stabil konstruktion , slitstarkt överdrag
Påskjutningsanvisningar:
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Torka bort lätt nedsmutsning med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Die Besucherstühle Toulouse lassen sich aufgrund des schlichten und modernen Designs optimal in jeden Raum integrieren. Ob als Esszimmerstühle oder im Warteraum - Das 4er Set Toulouse macht überall eine gute Figur.
Die Stühle sind üppig gepolstert und insbesondere durch die Schalenform besonders bequem. Das Modell ist ideal für Wartezimmer, Messen und sonstige Veranstaltungen geeignet.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 84 cm I Gesamtbreite: 48 cm I Gesamttiefe: 56 cm I Sitzhöhe: 48 cm I Sitzfläche (BxT): 48 x 42 cm I Höhe Rückenlehne: 45 cm I Max. Belastbarkeit: 120 kg I Gewicht: 6 kg
Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus bis zu acht verschiedenen Farben aus: taupe, rot, grau, grün, dunkelgrau, creme, braun oder blau.
Das formschöne Design macht die Stühle zum besonderen Hingucker und wertet jede Räumlichkeit optisch auf. Das Holzgestell steht wahlweise aus Buche oder Eiche zur Verfügung.
Egenskaper
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
|---|---|
| Belastning: | 120 kg |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 45 cm |
| Serienname: | Toulouse |
| Setartikel: | 4-delat set |
| Sitsdjup: | 42 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Total bredd: | 48 cm |
| Total höjd: | 84 cm |
| Totalt djup: | 56 cm |
| Typ av matsalsstol: | Skalsits |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 6 |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placeringen och underhållsinstruktionerna.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera placeringen och underhållsinstruktionerna.
- Använd endast denna artikel inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de






