Set med 6 stolar för besökare Ken Imitation Leather Färg: grön
4 379,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 151703834
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set med 6 stolar för besökare Ken Imitation Leather"
Set med 6 besökarstolar Ken - Stapelbar komfort
Denna besökarstol är idealisk för väntrum, mässor och andra evenemang. Den är stapelbar och kan därför förvaras på ett mycket platsbesparande sätt. Förutom sitt utseende och sin tidlösa design kännetecknas den här besöksstolen särskilt av sin stoppade sits, som gör att även längre perioder av sittande inte blir ansträngande. Samtidigt står den här stolen robust och stabil på en fyrbent ram av matt svart metall.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan
Omräknade mått:
Höjd: 83 cm
Bredd: 53 cm
Djup: 53 cm
Sätehöjd: 44 cm
Max. Max. belastning: 120 kg
Sittplats:
Omslag: Konstläder
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Väldigt bekväm klädsel
Ramen:
Material: Metall matt svart
4-benig metallram
Säkert stativ
Särskilda egenskaper:
Stapelbar
Lättskötta ytor
Lång livslängd
Påminnelser om skötsel:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Tork bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
.
Denna besökarstol är idealisk för väntrum, mässor och andra evenemang. Den är stapelbar och kan därför förvaras på ett mycket platsbesparande sätt. Förutom sitt utseende och sin tidlösa design kännetecknas den här besöksstolen särskilt av sin stoppade sits, som gör att även längre perioder av sittande inte blir ansträngande. Samtidigt står den här stolen robust och stabil på en fyrbent ram av matt svart metall.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan
Omräknade mått:
Höjd: 83 cm
Bredd: 53 cm
Djup: 53 cm
Sätehöjd: 44 cm
Max. Max. belastning: 120 kg
Sittplats:
Omslag: Konstläder
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Väldigt bekväm klädsel
Ramen:
Material: Metall matt svart
4-benig metallram
Säkert stativ
Särskilda egenskaper:
Stapelbar
Lättskötta ytor
Lång livslängd
Påminnelser om skötsel:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Tork bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör
.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Die hochwertig gepolsterte Sitzfläche und Rückenlehne der Warteraumstühle sind mit pflegeleichtem Kunstleder bezogen. Das 4-Fuß-Gestell ist aus stabilem Metall gefertigt und sorgt für einen sicheren Stand.
Die Stühle sind bequeme Sitzgelegenheiten für den täglichen Gebrauch. Die hohe Rückenlehne und die angenehm gepolsterte Sitzfläche gewähren einen dauerhaft hohen Sitzkomfort. Bei Nichtnutzung können die Stühle gestapelt und platzsparend gelagert werden.
Ca. Maße: Höhe: 83 cm | Breite: 53 cm | Tiefe: 53 cm | Sitzhöhe: 44 cm | Max. Belastbarkeit: 120 kg | Gewicht: 4 kg (pro Stuhl)
6x Stapelstühle in klassischem Design! Diese Konferenzstühle verbinden schlichte Eleganz mit erstklassigen Sitzeigenschaften. Sie eignen sich ideal für Wartezimmer, Messen, Konferenzräume und andere Wartebereiche.
Überzeugen Sie sich selbst von den Vorzügen dieses Stuhl-Sets. Wählen Sie eine Ihren Wünschen entsprechende Farbe aus unserem Bestellsortiment: grau, schwarz, blau, rot, braun, creme, grün, orange oder weiß.
Egenskaper
| Belastning: | 120 kg |
|---|---|
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall matt svart |
| Maximal sitthöjd: | 44 cm |
| Med hjul: | nej |
| Roterbar: | nej |
| Serienname: | Ken |
| Setartikel: | 6-delat set |
| Sitsdjup: | 53 cm |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Säteshöjd Min: | 44 cm |
| Total bredd: | 53 cm |
| Total höjd: | 83 cm |
| Totalt djup: | 53 cm |
| Vikt ( Kg ): | 4 |
| sitthöjd: | 44 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 120 kg.
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Använd den här artikeln endast inomhus.
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Använd den här artikeln endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de




