5 059,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 304007
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Skön klädsel över sittskal och ryggstöd
- Barstol som är särskilt tålig, klarar en maximal belastning på 240 kg
- Med slitstarka konstläderöverdrag i moderiktiga färger
- Barstolar med moderna metallramar med fyra ben
- Golvskydd förhindrar skador på känsliga golv
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Set om 2 Damaso barstolar i konstläder med fyrbent ram"
Detaljer:
Total bredd: 64 cm
Total höjd: 110 cm
Totalt djup: 48 cm
Sitthöjd: 83 cm
Sittyta (B x D): 40 x 36 cm
Höjd ryggstöd: 30 cm
Höjd armstöd: 98 cm
Max. Lastkapacitet: 240 kg
Vikt: 10 kg
Materialsammansättning: 100% polyuretan
Leveransomfattning: 2 barstolar Damaso konstläderöverdrag fyrbent ram
Sits:
Långvarigt konstläderöverdrag
Sitsyta generöst stoppad
Stomme:
Material: metall
Integrerade fotstöd och golvskydd
Vårdinstruktioner:
Torka av lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytor med lämpligt tillbehör
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Vår 5-stjärnprodukt för dig
BEQUEM: Barstolar med stoppade sitsskal och ryggstöd som ger stöd åt nedre delen av ryggen. Benen kan placeras på tvärstagen på barstolarnas stativ. Med en sitthöjd på 83 cm, lämplig för många diskar.
STABILT: Barstolarna klarar en maximal belastning på 240 kg. Sittskal på stabila metallramar med fyra ben. Tvärstag fungerar som fotstöd och ger extra stabilitet så att barstolarna inte vinglar till.
MODERN: Barstolar i modern och tidsenlig design. Stolssäten med lättskötta och slitstarka överdrag i konstläder. Perfekt för hemmabaren, köket, festlokalen, loungen med mera.
MATERIAL: Barstolarnas sitsar är klädda i konstläder. Barstolar med fyrbenta metallramar.
SKYDDAR GOLV: Golvskydd under stolsbenen säkerställer att Damaso barstolar inte repar eller skadar känsliga ytor.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 15 cm |
|---|---|
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 83 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 30 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Damaso |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 48 cm |
| Säteshöjd Min: | 83 cm |
| Sätesyta (BxD): | 40 x 36 cm |
| Total bredd: | 64 cm |
| Total höjd: | 110 cm |
| Totalt djup: | 48 cm |
| Vikt ( Kg ): | 22 |
| sitthöjd: | 83 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Den här artikeln är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Vänligen observera användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- max. Belastning: 240 kg
- Vänligen observera användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- max. Belastning: 240 kg
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de



















