2 159,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 1 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 1028102
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Sittbänk Barci Konstläder"
Design Sittbänk BARCI
Komfortabelt stoppad sittbänk som passar perfekt till alla inredningsstilar. Praktisk och flexibel sittplats. Sittytan är tjockt stoppad för bästa sittkomfort. Bänkens underrede är tillverkat i mattborstat rostfritt stål och erbjuder stabilitet och hållfasthet. Den högkvalitativa stålramen i form av ett robust fyrkantrör ger även ett elegant utseende.
Sittbänken kan gott kombineras med våra BARCI pallar och andra 2-sits bänkar.
Mått:
Total höjd: 48 cm
Total bredd: 100 cm
Totalt djup: 40 cm
Max belastning: 250 kg
Vikt: 14 kg
Sits:
- Material: konstläder (100% polyuretan)
- Komfortabel, tjock stoppning
- Dekorativa sömmar
Underrede:
- Material: rostfritt stål
- Stabilt underrede med fyrkantsrör
- Golvskydd
Detaljer:
- Klassisk och enkel formgivning
- Högkvalitativa material
- Stabil konstruktion
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- Använd inte hushållsrengöringsmedel
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Die Polsterbank Barci ist ein besonders bequemes Möbel, dass vielseitig einsetzbar ist. Durch den pflegeleichten Kunstlederbezug (100% Polyurethan) ist der Gebrauch in der Küche und im Kinderzimmer unproblematisch .
Das hochwertige Edelstahlgestell ist besonders robust und verleiht der Bank eine hohe Stabilität. Die Bank kann mit weiteren Bänken oder Barci-Hockern zu einer Sitzgruppe kombiniert werden und ist vielseitig einsetzbar.
Durch das schlichte und moderne Design lässt sich die Bank gut in verschiedenste Räumlichkeiten integieren. Ob im Wohnzimmer, im Flur oder im Esszimmer
Lassen Sie sich von unserer Farbpalette inspirieren, um Ihre neue Sitzgelegenheit optimal abzustimmen: Schwarz, Weiß, Grau, Creme, Braun, Rot, Lila, Orange, Blau, Grün, Hellbraun.
Ca. Abmessungen: Gesamtbreite 100 cm | Gesamthöhe 48 cm | Gesamttiefe 40 cm | Gewicht 14 kg | Sitzhöhe 48 cm
Egenskaper
| Antal sittplatser: | 2 |
|---|---|
| Armstödets höjd: | 0 cm |
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 250 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Färg på ramen: | rostfritt stål |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Inklusive förvaring: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | rostfritt stål |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 48 cm |
| Möbelyta: | Sydd (Knapp) |
| Ryggstödets höjd: | 0 cm |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Serienname: | Barci |
| Sitsdjup: | 40 cm |
| Säteshöjd Min: | 48 cm |
| Sätesyta (BxD): | 100 x 40 cm |
| Total bredd: | 100 cm |
| Total höjd: | 48 cm |
| Totalt djup: | 40 cm |
| Typ av bänk: | Bänk |
| Typ underrede: | Höga ben (11 cm och mer) |
| Vikt ( Kg ): | 14 |
| sitthöjd: | 48 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 250 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









