1 719,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
ej tillgänglig
Slutsåld
Artikelnummer: 1520082124
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Sittbänk Ramses Tyg Antik-mörkt"
Sittbänk Ramses Tyg, antik-mörkt
Komfortabelt stoppad sittbänk som passar perfekt till de flesta inredningsstilar. Praktisk och flexibel sittplats. Sittytan är tjockt stoppad för bästa sittkomfort. Bänkens underrede är tillverkat i elegant format trä och erbjuder hög stabilitet och hållfasthet.
Mått:
Total höjd: 46 cm
Total bredd: 100 / 120 / 150 cm
Totalt djup: 38 cm
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyueater)
- Tjock dyna för bättre sittkomfort
- Stiligt vadderad klädsel
Underrede:
- Material: massivträ (hårdträ)
- Bra stabilitet
- Stabilt underrede med fyra ben
Detaljer:
- Tjock dyna
- Förstklassigt material
- Lättskötta ytor
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med en fuktad bomullstrasa
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Nostalgische Sitzbank mit aufwendig verarbeitetem Stoffbezug aus 100% Polyester und schöner Steppung. Polsterbank Ramses ist nicht nur optisch ein Genuss. Durch die hochwertige Polsterung lässt es sich überaus bequem auf Ihr Platz nehmen.
Die geschwungenen massiven Holzbeine verleihen der Bank einen sicheren Stand und sind mit Bodenschonern ausgestattet. Dadurch hinterlässt die Bank keine Spuren auf Ihren Böden und es kommt zu keinerlei Beschädigungen.
Ca. Abmessungen: Gesamtbreite: 100 cm / 120 cm / 150 cm | Gesamttiefe: 38 cm | Gesamthöhe: 46 cm | Gewicht: 11 - 22 kg (variabel je nach Modell)
Durch das edle und dennoch schlichte Design, fügt sich Ramses harmonisch in unterschiedliche Einrichtungsstile ein. Die Polsterbank kann gut mit verschiedenen Tischen kombiniert werden. Auch als Garderobenbank macht sich das Sitzmöbel gut.
Ramses ist in bis zu zwölf unterschiedlichen Farben erhältlich: blau, braun, creme, dunkelgrau, gelb, grau, grün, lila, orange, rot, schwarz oder taupe. Wählen Sie Ihren persönlichen Favoriten aus.
Egenskaper
| Antal sittplatser: | 2 |
|---|---|
| Armstödets höjd: | 0 cm |
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
| Belastning: | 136 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Färg på ramen: | antik-mörkt |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Inklusive förvaring: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 46 cm |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Ryggstödets höjd: | 0 cm |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Serienname: | Ramses |
| Sitsdjup: | 38 cm |
| Storlek: | 100 cm |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Total bredd: | 100 cm |
| Total höjd: | 46 cm |
| Totalt djup: | 38 cm |
| Typ av bänk: | Bänk |
| Typ underrede: | Höga ben (11 cm och mer) |
| Vikt ( Kg ): | 11 kg |
| sitthöjd: | 46 cm |
| Stil: | Lantlig stil |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 136 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de




