Uppsättning av 2 barpallar Lucy V2 Färg: creme | Färg på ramen: svart
2 229,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 7 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 315817
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Steglöst höjdjusterbar och roterbar.
- Sits och ryggstöd stoppade - konstläderklädsel.
- Ca. mått: BxHxD: 54x91 - 112x46cm | Sitthöjd: 61 - 81 cm.
- Trumpetfot inkl. golvskydd.
- Barstol med armstöd.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Uppsättning av 2 barpallar Lucy V2"
Set med två barstolar Lucy V2
Det här setet med två barstolar i modern, tidlös design kommer att glädja dig. Ryggstöd, armstöd och fotstöd säkerställer en behaglig sittställning, så att du kan njuta av långa kvällar på ett avslappnat sätt.
Ca. Mått:
Totalhöjd: 91 - 112 cm
Totalbredd: 54 cm
Totaldjup: 46 cm
Sitthöjd: 61 - 81 cm
Sittyta (BxD): 45 x 39 cm
Ryggstödets höjd: 30,5 cm
Polstringstjocklek: 8 cm
Basplattans diameter: 38,5 cm
Sittplats:
Omslag: Konstläder
Generöst arm- och ryggstöd
Säte och ryggstöd bekvämt stoppade
Framställning:
Material: Metall i kromlook
Material: Metall matt svart
Material: Metall matt vit
Material: Metall matt vit
Stilfullt fotstöd
Trumpfot inkl. Golvskydd
Särskilda egenskaper:
Snygg quiltad sätesöverdrag
Infinierat höj- och sänkbar
Rotabel
Komfortabel sittning även efter flera timmar
Påskådliga skötselanvisningar:
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör.
Det här setet med två barstolar i modern, tidlös design kommer att glädja dig. Ryggstöd, armstöd och fotstöd säkerställer en behaglig sittställning, så att du kan njuta av långa kvällar på ett avslappnat sätt.
Sätena kan roteras 360° och deras ergonomiska form anpassar sig perfekt till ryggen. Ytorna av konstläder är mycket lätta att rengöra. Tack vare gaslyftets steglösa höjdjustering kan den här barstolen användas universellt och passar alla diskhöjder.
Materialsammansättning: 100 % polyuretan
Ca. Mått:
Totalhöjd: 91 - 112 cm
Totalbredd: 54 cm
Totaldjup: 46 cm
Sitthöjd: 61 - 81 cm
Sittyta (BxD): 45 x 39 cm
Ryggstödets höjd: 30,5 cm
Polstringstjocklek: 8 cm
Basplattans diameter: 38,5 cm
Sittplats:
Omslag: Konstläder
Generöst arm- och ryggstöd
Säte och ryggstöd bekvämt stoppade
Framställning:
Material: Metall i kromlook
Material: Metall matt svart
Material: Metall matt vit
Material: Metall matt vit
Stilfullt fotstöd
Trumpfot inkl. Golvskydd
Särskilda egenskaper:
Snygg quiltad sätesöverdrag
Infinierat höj- och sänkbar
Rotabel
Komfortabel sittning även efter flera timmar
Påskådliga skötselanvisningar:
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytor med ett lämpligt tillbehör.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Detta set med två moderna barstolar har snurrbara säten och högkvalitativt vadderade sittdynor och ryggstöd. Båda är höj- och sänkbara.
De massiva underredena i metall finns i kromlook, matt svart eller matt vit. De ger barstolarna ett stabilt stöd och är utrustade med golvskydd.
Cirka mått för denna modell: Totalhöjd: 91 - 112 cm I Totalbredd: 54 cm I Totaldjup: 46 cm I Sitthöjd: 61 - 81 cm I Sittdjup (BxD): 45 x 39 cm I Ryggstödshöjd: 30,5 cm I Stoppningstjocklek: 8 cm
Inbyggda fotstöd i stommen ger en bekväm och upprätt sittställning och förebygger ryggsmärta.
Barstolarna i färgerna svart, kräm, grå, vit, brun, grön, orange, gul, röd eller blå är ett värdefullt tillskott i alla rum.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 22 cm |
|---|---|
| Belastning: | 115 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | svart |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Konstläder |
| Höjdjustering: | ja |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | metall |
| Maximal sitthöjd: | 81 cm |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 30,5 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Lucy v2 |
| Setartikel: | 2-delat set |
| Sitsdjup: | 46 cm |
| Säteshöjd Min: | 61 cm |
| Sätesyta (BxD): | 45 x 39 cm |
| Total bredd: | 54 cm |
| Total höjd: | 91 - 112 cm |
| Totalt djup: | 46 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 9 |
| sitthöjd: | 61 - 81 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 115 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och skötselråden.
- Använd endast denna artikel inomhus.
- Varning. Gas&fjlig.ädern får endast bytas ut av utbildad personal.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de















