2 739,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 323081
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Sätesskal i plast och klädsel i konstläder
- Bekvämt stoppad sits
- Ungefärliga mått: HxWxD: 83 x 49 x 50 cm I Sitthöjd: 46 cm
- Ram i bokträ
- Bekväm sittställning tack vare ryggstödet
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Uppsättning med 6 matstolar Ramsey"
Set om 6 Ramsey matstolar
Den här bekväma matstolen imponerar med sina utmärkta sittegenskaper och spännande blandning av material. Sitsskalet är tillverkat av robust plast och sittdynan är klädd med läderimitation. Den stoppade sitsen och det höga ryggstödet gör det möjligt att sitta bekvämt även under längre tid. På den 4-beniga basen av bokträ står denna besöksstol bra vid alla tillfällen.
Materialkomposition: 100% polyuretan / 100% polypropen
Ca. Mått:
Total höjd: 83 cm
Total bredd: 49 cm
Totalt djup: 50 cm
Ryggstödshöjd: 40 cm
Sittyta (WxD): 39 x 44 cm
Sitthöjd: 46 cm
Vikt: 4 kg
Sits:
Material: plast med läderimitation
Sitsyta behagligt stoppad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Stativ:
Material: Bokträ
Stabil fyrbent ram
Särskilda egenskaper:
Spännande materialmix
Stabil konstruktion och slitstarkt överdrag
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Vårdinstruktioner:
Dammsug bara bort lätt smuts eller rengör med en fuktig trasa
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Dammsug endast ytor med ett lämpligt tillbehör.
Den här bekväma matstolen imponerar med sina utmärkta sittegenskaper och spännande blandning av material. Sitsskalet är tillverkat av robust plast och sittdynan är klädd med läderimitation. Den stoppade sitsen och det höga ryggstödet gör det möjligt att sitta bekvämt även under längre tid. På den 4-beniga basen av bokträ står denna besöksstol bra vid alla tillfällen.
Materialkomposition: 100% polyuretan / 100% polypropen
Ca. Mått:
Total höjd: 83 cm
Total bredd: 49 cm
Totalt djup: 50 cm
Ryggstödshöjd: 40 cm
Sittyta (WxD): 39 x 44 cm
Sitthöjd: 46 cm
Vikt: 4 kg
Sits:
Material: plast med läderimitation
Sitsyta behagligt stoppad
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Stativ:
Material: Bokträ
Stabil fyrbent ram
Särskilda egenskaper:
Spännande materialmix
Stabil konstruktion och slitstarkt överdrag
Komfortabelt sittande även efter flera timmar
Vårdinstruktioner:
Dammsug bara bort lätt smuts eller rengör med en fuktig trasa
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Dammsug endast ytor med ett lämpligt tillbehör.
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Sitsskalet är tillverkat av robust plast. Den stoppade sitsen med överdrag i läderimitation och det höga ryggstödet gör det möjligt att sitta bekvämt även under längre perioder.
På det 4-beniga underredet av bokträ står denna köksstol bra vid alla tillfällen.
Ungefärliga mått: Totalhöjd: 83 cm I Totalbredd: 49 cm I Totalt djup: 50 cm I Ryggstödets höjd: 40 cm I Sittyta (WxD): 39 x 44 cm I Sitthöjd: 46 cm I Vikt: 4 kg
Tack vare de material som använts är denna stol mycket lätt att rengöra. Lätt smuts kan enkelt dammsugas eller rengöras med en fuktig trasa. För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten.
Välj din personliga favorit bland olika färgvarianter: grå, svart eller vit.
Egenskaper
| Armstöd justerbara: | Utan armstöd |
|---|---|
| Belastning: | 100 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | plast |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | konstläder (100% polyuretan) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 46 cm |
| Med hjul: | nej |
| Möbelyta: | Ingen särskild ytbehandling |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 40 cm |
| Serienname: | Ramsey |
| Setartikel: | 6-delat set |
| Sitsdjup: | 44 cm |
| Säteshöjd Min: | 46 cm |
| Total bredd: | 49 cm |
| Total höjd: | 83 cm |
| Totalt djup: | 50 cm |
| Typ av matsalsstol: | Vanlig matstol |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 4 |
| sitthöjd: | 46 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 100 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och underhållsanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och underhållsanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de









