Barstol Laredo tyg Färg: svart | Färg på ramen: antik
1 739,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
För närvarande mycket populär, det lönar sig att vara snabb
Tillgänglig
Artikelnummer: 312629
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Laredo tyg"
Laredo barstol tyg
Laredo är en barstol av gummiträ. Den imponerar inte bara med sitt högkvalitativa utförande - barpallen är också ett riktigt blickfång visuellt. Den stoppade tygsitsen med armstöd och ryggstödet garanterar en hög sittkomfort även under flera timmar. Träramen är särskilt stabil tack vare stöttorna som också fungerar som fotstöd. Den är också utrustad med golvskydd som förhindrar repor och skador på golvet.
Total höjd: 110 cm
Total bredd: 56 cm
Total djup: 57 cm
Sitthöjd: 78 cm
Sittyta (BxD): 44 x 44 cm
Höjd på ryggstöd: 36 cm
Höjd på armstöd: 94 cm
Höjd på fotstöd: 30 cm
Max. Max. belastning: 136 kg
Vikt: 12 kg
Sittplats:
Omslag: tyg
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Sittplats, armstöd och ryggstöd är bekvämt stoppade
Ramen:
Material: gummiträ
Stabil fyrbent ram
Komfortabelt fotstöd
Särskilda egenskaper:
Solidt utförande
Komfortabel sittning även efter flera timmar
Lättskötta ytor
Vårdnadsinstruktioner:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör
Laredo är en barstol av gummiträ. Den imponerar inte bara med sitt högkvalitativa utförande - barpallen är också ett riktigt blickfång visuellt. Den stoppade tygsitsen med armstöd och ryggstödet garanterar en hög sittkomfort även under flera timmar. Träramen är särskilt stabil tack vare stöttorna som också fungerar som fotstöd. Den är också utrustad med golvskydd som förhindrar repor och skador på golvet.
Materialsammansättning: 100 % polyester
Total höjd: 110 cm
Total bredd: 56 cm
Total djup: 57 cm
Sitthöjd: 78 cm
Sittyta (BxD): 44 x 44 cm
Höjd på ryggstöd: 36 cm
Höjd på armstöd: 94 cm
Höjd på fotstöd: 30 cm
Max. Max. belastning: 136 kg
Vikt: 12 kg
Sittplats:
Omslag: tyg
Komfortabel sittställning tack vare ryggstödet
Sittplats, armstöd och ryggstöd är bekvämt stoppade
Ramen:
Material: gummiträ
Stabil fyrbent ram
Komfortabelt fotstöd
Särskilda egenskaper:
Solidt utförande
Komfortabel sittning även efter flera timmar
Lättskötta ytor
Vårdnadsinstruktioner:
Använd inte hushållsrengöringsmedel
Torka bort lätt smuts med en fuktig bomullsduk
Sug endast ytorna med ett lämpligt tillbehör
Vår 5-stjärnprodukt för dig
Laredo ist ein aus Kautschukholz gefertigter Barhocker. Der gepolsterte Stoffsitz mit Armlehnen sowie die Rückenlehne gewährleisten einen hohen Sitzkomfort auch über mehrere Stunden hinweg.
Das Holzgestell ist durch die Verstrebungen, die gleichzeitig als Fußablage dienen, besonders stabil. Es ist zusätzlich mit Bodenschonern versehen, die Kratzer und Beschädigungen auf dem Boden verhindern.
Ca. Maße: Gesamthöhe: 110 cm I Gesamtbreite: 56 cm I Gesamttiefe: 57 cm I Sitzhöhe: 78 cm I Sitzfläche (BxT): 44 x 44 cm I Höhe Rückenlehne: 36 cm I Höhe Armlehne: 94 cm I Max. Belastbarkeit: 136 kg I Gewicht: 12 kg.
Wählen Sie Ihren Favoriten aus bis zu sieben Polsterfarben: rot, taupe, creme, braun, grau, dunkelgrau, schwarz und bis zu zwei Gestellfarben: antik und antik-hell.
Pflegehinweise: Keine Haushaltsreiniger verwenden. Leichte Verschmutzung mit feuchtem Baumwolltuch abwischen. Oberflächen nur mit geeignetem Aufsatz absaugen.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 94 cm |
|---|---|
| Belastning: | 136 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | med fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | antik |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 78 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 36 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Laredo |
| Sitsdjup: | 57 cm |
| Säteshöjd Min: | 78 cm |
| Sätesyta (BxD): | 44 x 44 cm |
| Total bredd: | 56 cm |
| Total höjd: | 110 cm |
| Totalt djup: | 57 cm |
| Vikt ( Kg ): | 12 |
| sitthöjd: | 78 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 115 kg.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och vårdinstruktionerna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppställnings- och vårdinstruktionerna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de







