Barstol Hover Tyg Fyrbensstativ Natura Färg: svart
1 439,00 kr
inkl. momsFri frakt & gratis retur
Fri
Leverans inom några arbetsdagar
(Paketservice)
Snabb leverans
Endast 3 artiklar fortfarande tillgängliga
Nästan slutsåld
Artikelnummer: 301323
Leverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
Paketleverans:
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
Speditionsleverans:
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Visa mer produktinformation
Produktnyheter
- Barstol med fyrbensstativ av bokträ
- Tygsits med ryggstöd, Ram med fotstöd
- Bokträ imponerar med styrka och hållbarhet
- Sittskal av slitstarkt tyg
- Enkelt monterad tack vare förståelig monteringsanvisning
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp
Våra spartpaket

Anna och hennes team hjälper dig gärna med alla frågor du kan tänkas ha om våra produkter!
Bulkbeställning eller företagsförfrågan?
Skriv till oss på b2b@barstol.se
Hur hjälpsam är den här sidan
för ditt köpbeslut?
för ditt köpbeslut?
Beskrivning
Produktinformation "Barstol Hover Tyg Fyrbensstativ Natura"
Barstol Hover Tyg Fyrbensstativ Natura
Barstolen Hover utmärker sig med modern design och hög sittkomfort. Med en sitthöjd på 77 centimeter är den idealisk för de flesta barer.
Den stoppade sitsen med ryggstöd ger bekvämt sittande och avlastar nedre ryggen. Ett integrerat fotstöd erbjuder extra komfort. Stolen utmärker sig särskilt för sitt naturliga fyrbensstativ av bokträ.
Barstolen kan snabbt och enkelt monteras tack vare den lättförståeliga monteringsanvisningen. Dessutom ger trästativet stabilt och säkert stöd, eftersom bokträ är känt för sin styrka och hållbarhet.
Detaljer:
Total bredd: 41 cm
Total höjd: 102 cm
Total djup: 46 cm
Sitthöjd: 77 cm
Sittyta (B x D): 39 x 32 cm
Ryggstödets höjd: 25 cm
Max. belastning: 110 kg
Vikt: 5 kg
Materialkomposition: 100 % polyester
Sittplats:
Sittskal med tygomslag
Med ryggstöd
Ram:
Stabilt fyrbensstativ av bokträ
Säkert stöd
Specifikationer:
Modern look möter bekväm sittkomfort
Skötselanvisningar:
Torka av lättare smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytan med lämpligt munstycke
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Barstolen Hover utmärker sig med modern design och hög sittkomfort. Med en sitthöjd på 77 centimeter är den idealisk för de flesta barer.
Den stoppade sitsen med ryggstöd ger bekvämt sittande och avlastar nedre ryggen. Ett integrerat fotstöd erbjuder extra komfort. Stolen utmärker sig särskilt för sitt naturliga fyrbensstativ av bokträ.
Barstolen kan snabbt och enkelt monteras tack vare den lättförståeliga monteringsanvisningen. Dessutom ger trästativet stabilt och säkert stöd, eftersom bokträ är känt för sin styrka och hållbarhet.
Detaljer:
Total bredd: 41 cm
Total höjd: 102 cm
Total djup: 46 cm
Sitthöjd: 77 cm
Sittyta (B x D): 39 x 32 cm
Ryggstödets höjd: 25 cm
Max. belastning: 110 kg
Vikt: 5 kg
Materialkomposition: 100 % polyester
Sittplats:
Sittskal med tygomslag
Med ryggstöd
Ram:
Stabilt fyrbensstativ av bokträ
Säkert stöd
Specifikationer:
Modern look möter bekväm sittkomfort
Skötselanvisningar:
Torka av lättare smuts med en fuktig bomullsduk
Dammsug endast ytan med lämpligt munstycke
För rengöring rekommenderar vi en bomullsduk fuktad med ljummet vatten
Vår 5-stjärnprodukt för dig
STILFULL DESIGN: Denna moderna barstol med ett fyrbensstativ av bokträ och ett praktiskt fotstöd är en riktig blickfång och passar perfekt i alla stilfulla miljöer.
BEKVÄMT SITTANDE: Diskstol med stoppad tygsits och ryggstöd för att stödja nedre ryggområdet. Fötterna kan vila på tvärstången på barstolens ram. Med en sitthöjd på 77 cm passar den många diskar.
HÖGKVALITATIVT HÅRDTRÄ: Bokträ är känd som ett tätt hårdträ för sin styrka och hållbarhet, vilket gör det till ett idealiskt trä för stolar och erbjuder stabilitet och säkerhet.
SÄRDELES LÄTTSKÖTT: Sitsen av slitstarkt tyg är slitstark, smutsavvisande och särskilt lättskött.
ENKEL MONTERING: Tack vare den lättförståeliga monteringsanvisningen kan barstolen snabbt och enkelt monteras. Därmed är diskstolen snabbt användbar.
Egenskaper
| Armstödets höjd: | 0 cm |
|---|---|
| Belastning: | 110 kg |
| FSC-certifikat: | nej |
| Funktion armstöd: | Utan armstöd |
| Färg på ramen: | natura |
| Golvskydd: | ja |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material ram: | trä |
| Maximal sitthöjd: | 78 cm |
| Roterbar: | nej |
| Ryggstödets höjd: | 25 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Serienname: | Hoover |
| Setartikel: | inget set |
| Sitsdjup: | 46 cm |
| Säteshöjd Min: | 78 cm |
| Sätesyta (BxD): | 39 x 32 cm |
| Total bredd: | 41 cm |
| Total höjd: | 101 cm |
| Totalt djup: | 46 cm |
| Vadderat säte: | ja |
| Vikt ( Kg ): | 5 |
| sitthöjd: | 78 cm |
| Stil: | Modern |
Datablad
1
Säkerhetsanvisningar
- Maximal belastning 110 kg
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera användnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.
Tillverkarens och ansvarig persons kontaktuppgifter
CLP Trading GmbH, Triftenstraße 93, 32791 Lage | info@clp.de





















