929,90 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Deli PRO Tyg"
Kontorsstol Deli PRO Tyg
Kontorstolen Deli PRO imponerar med sin moderna design och solida utförande. Tygklädseln med de vackra, dekorativa sömmarna ser inte bara ädel ut, utan gör att den är slitstark och lättskött.
Sitshöjden är steglöst justerbar tack vare en gasfjäder som regleras med en spak under sätet. Detta garanterar hög komfort när du arbetar över en längre tid.
Dessutom garanterar den kryssfoten i förkromad metall stabilitet och lång livslängd. Kontorsstolen står stabilt och säkert på fem lättgående hjul som är anpassade till både hårt golv samt heltäckande mattor.
Materialsammansättning: 100% polyester
Mått:
Vikt: 13 kg
Höjd armstöd: 66 - 76 cm
Höjd ryggstöd: 51 cm
Bredd: 58 cm
Djup: 65 cm
Höjd: 92 - 102 cm
Sitthöjd: 47 - 57 cm
Sittyta: 50 x 49 cm
Sits:
- Klädsel: tyg (100% polyester)
- Sits och ryggstöd med tjock stoppning
- Stilfulla dekorationssömmar
Underrede:
- Material: metall i kromdesign
- Med stabil kryssfot i metall
- Fem lättrullande hjul
Detaljer:
- Höj- och sänkbar, snurrbar
- Komfortabelt sittande under flera timmar
- Modern formgivning
Skötselråd:
- För rengöring rekommenderas att använda en med ljummet vatten fuktad bomullstrasa
- För rengöring av metallytor behövs vanligtvis endast ett milt diskmedel
- Torka och polera med torr trasa
| Armstödets höjd: | 66 - 76 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 120 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Tyg |
| Höjdjustering: | nej |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | tyg (100% polyester) |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | kromad metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 57 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 51 cm |
| Ryggstöd finns: | ja |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Deli pro |
| Sitsdjup: | 65 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Inga språk |
| Säteshöjd Min: | 47 cm |
| Sätesyta (BxD): | 50 x 49 cm |
| Total bredd: | 58 cm |
| Total höjd: | 92 - 102 cm |
| Totalt djup: | 65 cm |
| Typ av ryggstöd: | Lutningsbar, kan låsas i en position |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 13 |
| sitthöjd: | 47 - 57 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och skötselanvisningarna.
- Använd denna artikel endast inomhus.












