959,90 kr
inkl. momsLeverans & frakt
Fraktkostnader
- Frakten är alltid gratis för våra kunder.
Leveranssätt
- Vi erbjuder leverans via paket eller spedition – beroende på storlek och vikt på den beställda varan.
- Paketleverans sker inom 5–7 arbetsdagar.
- Speditionsleverans sker inom 7-10 arbetsdagar.
Leverans till önskad adress
- Leverans sker till dörren, i undantagsfall till trottoarkanten.
- Vi levererar gärna till andra adresser, t.ex. till familj, vänner eller arbetsplats.
- Inte hemma?
Paketet levereras till granne eller utlämningsställe och du får ett meddelande.
(Gäller endast för paketleverans.)
- Innan leverans kommer vi överens om en tid med dig.
- Leverans till trottoarkanten.
Information om leveransomfånget
- Paketet innehåller endast den beställda produkten.
- Andra dekorationer eller föremål på produktbilderna ingår inte i leveransen.
Tjänster
- Betala inom 30 dagar
- 14 dagars returrätt
- Fri retur
- SSL-kryptering för ett säkert köp

för ditt köpbeslut?
Produktinformation "Kontorsstol Tracy"
Kontorsstol Tracy
Kontorsstolen Tracy är en högvärdig arbetsstol med klädsel i nättyg (mesh). Sådana klädslarna har en bra andningsförmåga så att det känns behagligt att sitta i denna stol under varma årstider.
Underredet är tillverkat i robust metall och ger stabilitet. Med en kryssfot på fem lättgående rullar. Den justerbara sitshöjden garanterar en ergonomisk sittposition. Sitshöjden kan du anpassa med en spak under sätet.
OBS! Underredet i metall finns i två olika färger: förkromad och vit.
Materialsammansättning: 100% polyester
Mått:
Total höjd: 94 - 104 cm
Sitthöjd: 45 - 55 cm
Bredd: 59 cm
Djup: 56,5 cm
Sittyta: 49 x 51 cm
Höjd ryggstöd: 58 cm
Höjd armstöd: 61 - 71 cm
Max. belastning: 136 kg
Vikt: 11 kg
Sits:
- Material: klädsel i nättyg (100% polyester)
- Sits med komfortabel stoppning
- Lätt avrundat ryggstöd för bättre sittkomfort
- Olika färger
Underrede:
- Material: metall
- Inkl. fem lättrullande hjul
- Med stabil, snurrbar kryssfot
Detaljer:
- Steglöst höj- och sänkbar
- Modern, funktionell formgivning
- Lättskötta ytor
Skötselråd:
- Lättare smuts tas bort med fuktad bomullstrasa
- Ytan kan dammsugas men bara med lämpligt munstycke
- För rengöring rekommenderas att använda bara milt tvålvatten
| Armstödets höjd: | 61 - 71 cm |
|---|---|
| Armstöd justerbara: | nej |
| Belastning: | 136 kg |
| Ergonomisk S-form: | nej |
| FSC-certifikat: | nej |
| Fotstöd: | utan fotstöd |
| Funktion armstöd: | Icke-justerbara armstöd |
| Färg på ramen: | krom |
| Grundläggande material: | Mikrofibrer |
| Höjdjustering: | ja |
| LED-belysning: | nej |
| Massagefunktion: | nej |
| Materialets sammansättning: | mikrofiber |
| Material hjul: | plast |
| Material ram: | metall |
| Material stoppning: | Kallskum |
| Maximal sitthöjd: | 55 cm |
| Med hjul: | ja |
| Nackstöd finns: | nej |
| Nedre ryggstöds justerbar: | nej |
| Roterbar: | ja |
| Ryggstödets höjd: | 58 cm |
| Ryggstöd finns: | nej |
| Ryggstöds höjdjusterbar: | nej |
| Serienname: | Tracy |
| Sitsdjup: | 56,5 cm |
| Sitsvärme: | nej |
| Sitzart: | Höjdjusterbar |
| Språk i manualen: | Universell |
| Säteshöjd Min: | 45 cm |
| Sätesyta (BxD): | 49 x 51 cm |
| Total bredd: | 59 cm |
| Total höjd: | 94 - 104 cm |
| Totalt djup: | 56,5 cm |
| Typ av ryggstöd: | Ej lutningsbar |
| Typ av stol: | Kontorsstol |
| Vikt ( Kg ): | 11 |
| sitthöjd: | 45 - 55 cm |
| Stil: | Modern |
- Denna artikel är avsedd för användning av vuxna personer och är inte en leksak.
- Observera uppsättnings- och vårdanvisningar.
- Använd denna artikel endast inomhus.









